Trotec BQ20 Tahkete osakeste mõõtmise seade

Trotec BQ20 Tahkete osakeste mõõtmise seade

Tahkete osakeste mõõtmise seade BQ20
Kompaktne mõõteseade ümbritseva õhu madala tahkete osakeste saastesisalduse, õhutemperatuuri ja niiskuse mõõtmiseks. BQ20-ga saate salvestada kõik tervisega seotud sisekliima parameetrid: õhutemperatuur ja -niiskus, eelkõige siseõhu tolmusisaldus.
Hind üle Eesti KM 20%  406,08€

Hind: 331.40 € 
käibemaks 0 %


tk

BQ20-ga saad salvestada kõik tervisega seotud sisekliima parameetrid: õhutemperatuur ja -niiskus, eelkõige siseõhu tolmusisaldus. BQ20 salvestab samaaegselt õhus leviva E-tolmu (PM10) ja A-tolmu (PM2,5) kontsentratsioonid, mille tahkete osakeste massid kuvatakse otse ekraanil õhu massiosana mikrogrammides kuupmeetri kohta. Lisaks näitab värviline tulpdiagrammi indikaator teile praeguse osakeste koormuse olekut.

Tahkete osakeste mõõtmise seade BQ20-le saab määrata individuaalsed piirväärtused, mille ületamisest annab kohe märku helisignaal. See on väga kasulik funktsioon, kui kasutate BQ20 pidevaks sisemiseks jälgimiseks. Eeliseks on see, et püsirakendustes saab BQ20 nüüd aku säästmiseks otse USB-kaabli kaudu toita ja muidu on seade akurežiimis saadaval.

BQ20 on soovitatav kui oluline tööriist õhukvaliteedi kiireks jälgimiseks töökohal, avalikes kohtades või kodus.

Inimeste tervise kaitsmiseks on paljudes riikides – näiteks töökohtadel – kehtestatud peentolmu kontsentratsiooni seaduslikud piirväärtused. Osakesed koosnevad erinevate osakeste keerulisest segust ja jagunevad olenevalt nende suurusest erinevatesse fraktsioonidesse.

Tolmu, mis on õhus, mida me hingame, ja seda, mis tungib ninaõõnde, nimetatakse e-tolmuks. E-tolmu osakeste suurus on alla 10 mikromeetri ja sellel on märgistus PM10.

BQ20-ga saab neid tolmufraktsioone registreerida PM10 ja PM2,5-na vastavalt rahvusvahelisele PM (Particulate Matter) standardile ning nende suhteid ruumiõhu kuupmeetri kohta saab kuvada numbriliselt otse BQ20 värviekraanil. Lisaks näidatakse tulpdiagrammi abil graafiliselt õhusaasteastet. Nii saate BQ20 abil igal ajal kiiresti ja usaldusväärselt teha kvantitatiivseid väiteid valitseva peentolmu sisalduse kohta.